Wkrótce radomian schłodzi kurtyna wodna

Trzy takie kurtyny staną na trasie Półmaratonu Radomskiego Czerwca’76 (fot. Jerzy Stobiecki)

 

 

Profesjonalne kurtyny wodne zostaną ustawiona na trasie Półmaratonu Radomskiego Czerwca’76. przygotowują je Wodociągi Miejskie. Podobne staną na deptaku.

Staną w trzech miejscach na trasie biegu, w okolicach lotniska na Sadkowie, siedziby Lasów Państwowych oraz na ulicy Warszawskiej.

Podobne rozwiązanie ma zostać zastosowane na radomskim deptaku. Niedawno pisaliśmy, że radomianom nie podobają się ustawiane przez Zakład Usług Komunalnych zraszacze.
Mamy dobrą wiadomość, bo być może jeszcze w pierwszej połowie lipca Zakład Usług Komunalnych ustawi na deptaku kurtyny wodne, na wzór tych na trasie półmaratonu.

– Dotychczas wykorzystywane zraszacze nie są zbyt efektowne i często uszkadzają je bawiące się wokół nich dzieci – mówi Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. – Szukaliśmy lepszego rozwiązania, obserwując między innymi jak radzą sobie z upałami w podobny sposób inne miasta.

Dlatego Zakład Usług Komunalnych samodzielnie wykona i ustawi kurtyny podobne do tych, które można spotkać w centrum Lublina. – Będą one w kształcie sporych bramek z zainstalowanymi u góry opryskiwaczami, które rozpraszają w dół delikatną mgiełkę – wyjaśnia Walasik. – Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ do zasilenia tego typu kurtyny jest potrzebne niewielkie ciśnienie wody. Będzie ekologicznie i tanio.

Źródło:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140613/POWIAT0206/140619314