Ekologiczna niedziela

W niedzielę 15 września w Parku Kościuszki odbyła się IV. Pozytywna impreza ponad generacjami – z cyklu Młodzież Zaawansowana (reaktywacja) – zorganizowana przez Stowarzyszenie Miejska Partyzantka Geriatryczna oraz Łaźnię.

Tym razem organizatorzy postawili na ekologię. Pierwszym punktem imprezy była Eko Parada, podczas której mieszkańcy Radomia – zarówno dzieci, jak i dorośli – wystylizowani na ekologiczną zieleń (m.in. w strojach wykonanych ze skrawków materiałów i liści) przeszli od miejsca zbiórki przy fontannach do Parku Kościuszki. Tam, w Muszli Koncertowej, odbyło się przedstawienie „Na ratunek Ziemi” przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 26. Nagrodzono również najlepsze zielone stylizacje.

Podczas eko-pogadanek można było uzyskać informacje o organizowanych akcjach, których zamierzeniem jest zachęcenie mieszkańców Radomia do przyjęcia bardziej ekologicznej postawy i zachowań.

Podczas pikniku zaprezentowano cele Projektu LIFE RadomKlima oraz przedstawiono powody jego wdrażania, które wynikają z potrzeby adaptacji miasta do zmian klimatu. Poza tym, na uczestników imprezy czekało mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in.: lubelski Gang Poszukiwaczy Szczęścia, Monsieur Noe Nitot i jego projekt Walizka Pomysłów oraz koncert na Wielkich Bębnach Ryszarda Bazarnika.