Aktualności

Finał konkursu na hasło promujące picie wody z kranu, zorganizowanego przez Wodociagi Miejskie, odbył się we wtorek w Urzędzie Miejskim. Przedszkolaki i uczniowie klas I-II przygotowali prace plastyczne, a starsi hasła promocyjne. Zwycięzcom przyznano atrakcyjne nagrody.

 

Joanna Wilk z XIII LO odbiera od prezydenta Witkowskiego nagrodę w konkursie na nowe hasło promujące picie wody z kranu. Jej hasło "wkręć się w kranówkę" zwyciężyło

Wodociągi Miejskie w Radomiu Sp. z o.o. od wielu lat dbają o jakość wody prosto z kranu, dzięki temu jest ona  zdrowa, smaczna i bezpieczna.

       Pijąc taką wodę oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale dbamy o nasze środowisko m.in. przez zmniejszenie zużycia plastikowych butelek.

 KonkursWodociagi

Prowadzone na co dzień badania potwierdzają, że woda w radomskich kranach należy do najlepszych w kraju. – Można ją śmiało pić zamiast wody butelkowej - przekonują specjaliści z Laboratorium Badawczego Wodociągów Miejskich. Na dowód pokazują tabelę z porównaniem wyników badań wody z radomskich kranów i źródlanej z butelki. I dodają: - Litr „kranówki” kosztuje tylko 1 grosz.

Jakość wody z siedmiu ujęć w Radomiu jest sprawdzana w laboratorium zarówno pod kątem fizykochemicznym, jak i mikrobiologicznym


- Podczas produkcji i dystrybucji wody stosujemy nowoczesne technologie, dzięki temu nasza woda ,,prosto z kranu’’ jest zdrowa, smaczna i bezpieczna – zapewnia Izabela Dasiewicz-Szparaga, główny specjalista ds. Laboratorium Badawczego w Wodociągach Miejskich.

Wychodząc na przeciwko Państwa oczekiwaniom z myślą o długoletniej i efektywnej współpracy, jak również mając na uwadze aktualne trendy social media zachęcamy do możliwości śledzenia informacji dotyczących Wodociągów Miejskich w Radomiu na profilu społecznościowym Facebook.

Corocznie 22 marca obchodzony jest „ Światowy Dzień Wody ”. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 22 grudnia 1992 roku w Rio de Janeiro w celu uświadomienia, jak wielka rolę odgrywa woda i jak wielkim zagrożeniem może być spadek jej zasobów.

Radom

certyfikaty

jakosc wody

jakośc wody

laboratorium