W imieniu Spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu mam przyjemność zaprosić do udziału w obradach XII Konferencji na temat „Wody opadowe - aspekty prawne, ekonomiczne i  techniczne”, która odbędzie się w dniach od 25 do 26 kwietnia 2017 roku, w Radomiu.

 

Miasto zrezygnowało z budowy bloku z tanimi mieszkaniami na XV-leciu. Zamiast niego powstanie minipark rekreacyjny i miejsca parkingowe. - Podjąłem tę decyzję w oparciu o dialog z mieszkańcami – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Chodzi o teren między ul. Bema i Jasińskiego. W ramach programu „Radom dla młodych” miasto planowało postawić tu czterokondygnacyjny blok z tanimi mieszkaniami na wynajem. Inwestycji stanowczo sprzeciwiali się lokatorzy okolicznych bloków, którzy podkreślali potrzebę stworzenia terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych w tym miejscu. Pod apelem do władz miasta o wycofanie się z budowy bloku podpisało się 600 przedstawicieli rodzin mieszkających w okolicznych blokach.

Jak powiedział podczas środowego spotkania z dziennikarzami prezydent Radosław Witkowski, zmiana koncepcji wynika z rozmów z mieszkańcami i możliwością pozyskania zewnętrznych funduszy na program Life oraz realizację rządowego programu „Mieszkanie plus”. - Jestem nastawiony na dialog, nie jestem głuchy na potrzeby mieszkańców. Doszedłem do wniosku, że w ramach dobrej współpracy z mieszkańcami, skoro mamy inną nieruchomość pod blok, zróbmy to tak, żeby wszyscy byli zadowoleni – skwitował prezydent. - Stąd decyzja, że na XV-leciu w ramach programu Life powstanie minipark i miejsca parkingowe, a także elementy zielonej i niebieskiej infrastruktury. Blok tutaj nie powstanie. Tymi decyzjami wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Radomia.

Radom

certyfikaty

jakosc wody

jakośc wody

laboratorium